V zemi suonen

Nendaz disponuje světově unikátní sítí zavlažovacích kanálů suonen. V regionu Nendaz se nachází 98 kilometrů pěších turistických tras, které vedou podél 8 suonen, z nichž v 6 stále proudí voda. Stezky, které vedou podél suonen, mají tu výhodu, že jsou poměrně mírné, procházejí rozmanitou krajinou a neustále otevírají nové překvapující výhledy na údolí, vesnice a hory. To jsou důvody, proč jsou tyto malé cestičky vysoce ceněné a turistům umožňují poznat malebné stránky našeho regionu. Suonen probíhají okolo 800 m n. m. Jsou schůdné od jara do podzimu a ideálně se hodí na procházky s rodinou, dětmi a prarodiči.

250 km pěších tras

Od Rhôny po ledovec se v oblasti Nendaz nachází 250 kilometrů značených turistických tras pro pěší. Navštivte ojedinělé přírodní krásy jako např. „japonskou zahradu“ nebo modříny v Balavaud (Isérables). Některé z těchto modřínů se řadí mezi nejtlustší v Evropě. Jeden ze stromů, který má průměr kmenu 320 cm, drží s největší pravděpodobností první místo! Vodní nádrž Cleuson s tyrkysově zbarvenou vodou nabízí nádherný výhled do údolí. Dosáhněte na vrcholy Nendaz bez námahy lanovkami.

Open Air Pass

V jízdence je zahrnuto: jízdné pro pěší turisty a bikery na 3 nebo 6 dní libovolnou veřejnou dopravou oblasti Printse a spousta poukazů na bezplatné aktivity a zajímavé slevy.Nendaz mapa

Nendaz Tourisme
Route de la Télécabine 1
CH-1997 Nendaz
Tel.: +41 27 289 55 89
Fax: +41 27 289 55 83
info@nendaz.ch
www.nendaz.ch