Jezera ke koupání

Osvěžení v tyrkysově zelených horských jezerech.

Švýcarský prázdninový region č. 1 čítá 615 jezer. Samozřejmě, některá jsou napájena z ledovců a jsou ledově studená. Mnoho z nich je ale v létě tak teplých, že se v nich dá pohodlně koupat. Například Caumasee, které příjemně teplou vodou a malebnými zátočinami předčí i některé středozemní pláže. Mnoho jezer disponuje plážemi,krásnými travnatými loukami, šlapadly a dětskými hřišti, a samozřejmě je postaráno i o váš žaludek.


Caumasee, Flims

Tyrkysově zelená a příjemně teplá voda – tak pohádkové je jezero Caumasee v 997 m n. m. uprostřed Flimser Grosswaldu. Jezero s malebnými zákoutími, které je napájeno teplým podzemním pramenem, má k dispozici třímetrovou skákací věž, dětské brouzdaliště a různé louky k poležení.
Více informací na cz.graubuenden.ch

Lai Barnagn, Savognin

Lai Barnagn je jedním z nejteplejších koupacích jezer v Alpách. Leží v 1 200 m n. m. návštěvníky láká k plavání a vodním hrátkám. Krásné jezero doplňuje restaurace a velké hřiště. Skvěle se lenoší na velké travnaté pláži, plovoucích molech nebo na lehátkách na břehu. Více informací na cz.graubuenden.chBrožura Graubünden - léto (2013)

Nejnovější brožuru si můžete objednat nebo stáhnout na http://www.mojesvycarsko.com/…en-leto-2013.


Chur – alpské město.

Chur je ideálním výchozím bodem pro výlety vlakem. Návštěvníci nastoupí do proslulých panoramatických vozů Rhétské dráhy, které se vinou po tratích zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO do graubündenského světa hor. Ledovcový expres, který spojuje Sv. Mořic s Zermattem, v alpském městě zastavuje denně. Bernina Express pojí Chur s Tiranem skrz tři jazykové a kulturní oblasti. Zpět do alpského města zve ke zdržení a požitku bohatá kultura, gastronomie a nákupní možnosti.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/clanek/600-churDavos Klosters.

Davos a Klosters jsou obklopeny úchvatnými kulisami hor v idylické krajině, která nabízí vše, co si rodiny, cyklisté a pěší turisté od Alp přejí. Čtyři výletní hory Parsenn, Madrisa, Jakobshorn a Rinerhorn jsou pohodlně dostupné lanovkami Davos Klosters Bergbahnen a zpřístupňují 700 km pěších turistických tras a 600 km cyklotras.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/…vos-klostersEngadin Scuol Samnaun.

Krajina v „kvalitě národního parku“, jedinečný Švýcarský národní park sám, prameny minerální vody a Engadin Bad Scuol, bohatá románská kultura a klášter St. Johann ze seznamu UNESCO v Müstairu, bezcelní nákupy a mnohem více. Toto jsou jen některé vybrané atrakce prázdninového regionu Engadin Scuol Samnaun.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/…cuol-samnaunFlims.

Aktivní zážitek z hor na flims.com.
Destinace Flims se třemi vesnicemi Flims, Laax a Falera je dobrodružné hřiště pro aktivní. Vedle široké cyklistické nabídky cross country a freeridu nabízí Flims také širokou paletu rodinných túr na horských kolech. Pěšky vede objevná cesta do krajiny chráněné UNESCO přes historickou via ferratu Pinut nebo korunou stromu v závratných výškách v lanovém parku. Příležitost pro osvěžení se následně naskytne v jednom ze tří jezer pro koupání nebo na raftu na Předním Rýnu.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/…ek/393-flimsHeidiland.

Vítejte v domově Heidi.
Čistý vzduch, impozantní hory, osobitá pohostinnost a především mýtus Heidi. V prázdninovém regionu Heidiland tvoří kulisu malebné jezero Walensee, horské pásmo s tektonickou oblastí Sardona (na seznamu UNESCO) a vinice Bündner Herrschaft. Lanovky zpřístupňují atraktivní turistické oblasti a lázeňské město láká proslulými lázněmi termály Tamina Therme. A historie Heidi ožívá v původní vesničce Heidi v Maienfeldu a na několika tématických stezkách.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/…01-heidilandLenzerheide.

Dechberoucí cykloregion.
Tady na vás čeká dobrodružství. Objevte prázdninový region Lenzerheide v létě a budete překvapeni, co vám obě strany údolí mohou nabídnout: 305 km značených cyklostezek a přes 1 000 km GPS túr vede slunečným vysokohorským údolím. Pro každý jízdní styl a odpovídající technické dovednosti se najde ta správná túra. V nově otevřeném Skill Centru vyladí ostřílení bikeři své technické dovednosti, začátečníci se naučí základy.
Tip: Zdolejte slavnou závodní trať Bike Attack.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/…-lenzerheideSavognin.

Uprostřed největšího přírodního parku.
Vaše destinace pro dobrodružnou rodinnou dovolenou a aktivní zážitky v přírodě v srdci Graubündenu. Prázdninový region přesvědčí prvotřídní nabídkou pro děti a také bezplatnými lanovkami, cyklobusy a turistickými a poštovními autobusy v údolí. Zažijte a objevte Parc Ela, největší přírodní park Švýcarska. Cyklistiku a pěší turistiku v krajině průsmyků mezi Julierem, Albulou a Septimerem. Osvěžení se koná v nejteplejším jezeře na koupání v Alpách. Horské léto v Savogninu – prostě lepší dovolená.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/…603-savogninRhétská dráha.

Světové dědictví UNESCO – mistrovské dílo železniční techniky.
Více než sto let stará železniční trať přes Albulu a Berninu je, co se týče stavební techniky, jedinečný mistrovský výkon. Čeká vás mimořádný technický zážitek harmonicky zasazený do přírody z doby, kdy železnice stála teprve na počátku svého vývoje. Od června 2008 patří tratě Rhétské dráhy Albula/Bernina ke světovému dědictví UNESCO.

Více informací čtěte na http://www.mojesvycarsko.com/…hetska-drahaTématické nabídky

Bernina Express a alpské město Chur.

Poznejte lépe alpské město Chur – nejstarší město Švýcarska – a užijte si nezapomenutelnou jízdu Bernina Expressem po tratích zapsaných v UNESCO. Trať Bernina Rhétské dráhy je jedním z nejkrásnějších přejezdů Alp. Panoramatická jízda okolo ledovců, jezer a impozantních horských vrcholků dolů do Valposchiava je zážitkem na vysoké úrovni.

 • 3 noci ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu dle vlastního výběru v Churu
 • snídaně
 • jízda Bernina Expressem v panoramatickém voze, 2. třída vč. místenky na trase Chur – Poschiavo – Chur

Cena za osobu od 371 CHF / 7 688 Kč

Pěší túra „Národní park“ v Engadinu.

Objevte region Národního parku v šestidenním putování s organizovanou přepravou zavazadel. Švýcarský národní park je s rozlohou 170 km2 největší přírodní rezervací. Přísné podmínky ochrany přírody umožňují její nerušený vývoj, a starají se tak o bohatost a hojnost fauny a flóry.

 • 7 nocí v hotelu střední kategorie a horském ubytování
 • polopenze
 • přeprava zavazadel z jednoho hotelu do dalšího
 • 1 vstup na výstavu v Centru Národního parku v Zernezu
 • jízdenka na trasy poštovního autobusu

Cena za osobu od 843 CHF / 17 468 Kč

Objevte Graubünden na kole – trasa č. 90.

Na trati Graubünden Bike Nr. 90 si trénovaní cyklisté na horských kolech přijdou plně na své – přes náročné průsmyky a po pohádkových tratích. Túra je náročná, ale budete ohromeni alpskou krajinou. Okružní túru lze také rozdělit na dva úseky. Lenzerheide – Chur

 • 4 noci ve standardním hotelu včetně snídaně
 • 4 dny túry na horském kole s přepravou zavazadel
 • materiály na cestu, průvodce tratí, helpline

Cena za osobu od 647 CHF / 13 407 Kč

Kulinářská trasa Flims.

Flims jako rozmanité prázdninové místo září nejen v zimě: Horské panorama a pohádková koupací jezera lákají k plavání, lenošení a slunění. Na Kulinářské trase perfektně poznáte region a místní speciality. Nenáročná pěší trasa vede z vesnice Rýnskou soutěskou až k jezeru Crestasee. Je ideálním doplněním mnoha pěších a bikových tras na místě. Cestou si vychutnáte tříchodové menu sestávající z typických graubündenských specialit.

 • 2–7 nocí v dvoulůžkovém pokoji v hotelu dle vlastního výběru ve Flimsu
 • 1 poukázka na Kulinářskou trasu
 • bezplatné využití místního autobusu

Cena za osobu na 2 noci od 150 CHF / 3 108 Kč

Tyto a další nabídky najdete na cz.graubuenden­.ch/nabidky.

Ceny v Kč jsou pouze orientační a řídí se dle aktuálního denního kurzu.