Na jednej strane Francúzsko, na druhej Švajčiarsko, a medzi nimi tečie rieka: Doubs. Jej divoko romantické údolie je takmer neobývané a v budúcnosti sa čoby prírodný park stane ešte väčším rajom pre rybárov a turistov. Jeden obzvlášť pôvodný kus Švajčiarska otvára pobrežná cesta medzi Soubey a St-Ursanne. Vedie štyri a pol hodiny skoro nedotknutým údolím rieky okolo rybích krčmičiek a idylických kúpalísk.

4 hod 20 minút

Ďalšie informácie na stiahnutie sú k dispozícii TU (v anglickom jazyku).

Medzi Soubey a Saint-Ursanne leží 18 kilometrov meditatívneho turistického využitia a jedna z najkrajších „vodných ciest" Švajčiarska.

V hoteli Cerf v Soubey, východzom bode nenáročnej, ale dlhej túry, existuje len jedna téma: ryby. Tým nie je mienený len jedálny lístok, ktorý sa blýska čerstvými pstruhmi na všetky spôsoby. Cerf je „základným táborom" priateľov rybárčenia: U hostinského Alaina Josého dostanete vynikajúce špeciality alebo i len pár tipov na cestu. Kto nehovorí francúzsky, obráti sa k „bazilejskému stolu", kde sa často stretávajú vynikajúci muškári. Tu je totiž rieka Doubs, okolo ktorej čoskoro vznikne prírodný park, zvlášť bohatá na ryby. A mimochodom tiež veľmi idylická: Krajina okolo rieky v blízkosti francúzskej hranice prekypuje bohatou faunou a flórou a okúzľuje svojim pokojom. Druhou zastávkou v Soubey je starý mlyn z roku 1565, posledný z celého radu mlynov na rieke Doubs. Potom sa ide pozdĺž rieky ďalej smerom do Tariche. Pokiaľ sa návštevník ocitne na nesprávnej strane rieky, to keď ju prešiel už u La Charbonniere, nie je to žiadny problém: Proste len trochu zamávajte a zavolajte a už vychádza pán domáci so svojou loďkou a priváža si hosťov na obed. Špecialita domu? Prirodzene pstruh. Ďalej je jedno, ktorý breh si turista vyberie pre druhú časť túry. Oba vedú bez podstatného prevýšenia do Saint-Ursanne. Historické centrum stredovekého mestečka sa v priebehu storočí premenilo len málo a jeho meštianske domy zo 14. až 16. storočia dýchajú históriou. Najznámejšou pamiatkou je kláštor s krížovou cestou a románsko-gotický kolegiátny kostol, ktorého pôvod siaha až do 12. storočia.