Ona je stenou stien a jej horolezecké trasy patria k najnáročnejším na svete. Mýtus severnej steny Eigeru pôsobí ale i z väčšej vzdialenosti. Trebárs na dva a pol hodinovej trase Eiger Trail. Vedie zo stanice horskej železnice Jungfraubahn Eigergletscher priamo pod kolmou skalnou stenou do Alpiglenu. Je to dych berúci, ale nie nebezpečný alpský výlet na vrchol emócií pre všetkých.

2 hodiny 30 minút

 

Ďalšie informácie na stiahnutie sú k dispozícii TU (v anglickom jazyku).

 

Bližšie k slávnej severnej stene Eigeru nevedie žiadna cesta: Eiger Trail zaručuje dve hodiny dráždenia nervov na najvyššej úrovni.

Svetoznámy trojlístok Eiger, Mönch a Jungfrau tvorí impozantnú kulisu Jungfrauregionu a priťahuje do oblasti Berner Oberland turistov a horolezcov už odpradávna. Nemenej účinne pôsobí i železnica Jungfraubahn. Bola otvorená 1. augusta 1912 po 16 rokoch práce a je pokladaná za míľnik v histórii stavby železníc. Na trase sedemkilometrovým tunelom na Jungfraujoch - najvyššie položenej železničnej stanici v Európe - zastaví vlak uprostred jednej z najmimoriadnejších horolezeckých stien sveta. Cez 1 600 m padá kolmo dolu severná stena Eigeru, ktorá odjakživa láka najlepších horolezcov sveta. Kto sa chce dych berúcej severnej steny bezpečne dotknúť a pocítiť na vlastnej koži vysokohorskú atmosféru, pôjde železnicou Jungfraubahn do stanice Eigergletscher a absolvuje Eiger Trail. Po krátkom nástupe stojí človek priamo pod slávnou severnou stenou a vpravo hore si všimne kovové rebríky, ktoré horolezcom uľahčujú prístup. Odtiaľ vedie cesta jednu hodinu pozdĺž úpätia steny a pri tom sa pýši nádhernými výhľadmi na Wetterhorn a Grosse Scheidegg. Ťažko existuje pešia túra, pri ktorej sa človek pohybuje (bezpečne!) v tak bezprostrednej blízkosti horských velikánov a histórie Álp. Exponované miesta sú istené lanami. A kto má so sebou ďalekohľad, môže na stene pozorovať horolezcov; pohľadnica, ktorá sa dá zakúpiť na stanici zobrazuje všetky horolezecké trasy na stene. Na konci túry sa schádza strmými serpentínami dole k železničnej stanici Alpiglen, kde čaká nielen vlak, ale tiež záhradná reštaurácia hotela des Alpes.