auto» Diaľnice podliehajú poplatkom. Za motorové vozidla do celkovej hmotnosti 3,5 t sa platí 40 CHF. Diaľničná známka je platná vždy od 1. 12. až do 31. 1. následujúceho roku. Známku je možné zakúpiť v ČR v Autoturistu alebo priamo na švajčiarskych hraniciach.
Za prejazd tunelami sa už ďalšie poplatky neplatia.
Výnimkou sú hraničné tunely: Mont Blanc 32,30 euro (40,30 spiatočná) a Grand San Bernardo 18,70 euro (29,70 spiatočná).

» Svietenie vo Švajčiarsku cez deň nie je povinné, ale doporučené.

» Do Švajčiarska sa najrýchlejšie pomocou auta dostanete po diaľnici cez Rakúsko. Z Bratislavy je najkratšia cesta do Viedne po rýchlostnej ceste E58 alebo po diaľnici A4. Z Viedne pôjdete cez Salzburg, Innsbruck do Feldkirchu na hraniciach so Švajčiarskom pri meste Vaduz.

» Najmä v zimných mesiacoch je pre cestu do Wallisu zaujímavé využitie tunelu pre autovlaky Lötschberg. Vlak jazdí každých 15 minút a cena za auto vrátane posádky činí 20 CHF vo všedné dni a 25 CHF cez víkend.

» Pri plánovaní cesty v zime, ale i na jar, je treba počítať s tým, že následujúce horské priesmyky sú uzavreté: Albula, Croix, Flüela, Furka, Gr. San Bernardo, Grimsel, Klausen, Lukmanier, Nufenen, Oberalp, San Bernardino, St. Gotthard, Splügen, Susten, Umbrail.

Aktuálny stav zjazdnosti nájdete na www.strasseninfo.ch.