Ragusa

Báječná nugátová čokoláda od firmy Camille Bloch s celými lieskovými orieškami existuje v rôznych veľkostiach a v dvoch variantoch ako tmavá a mliečna.

 

 

 

 

Extréme

Zmrzlinový kornút od firmy Nestlé. Výborný je napríklad variant marhule a brusnice so smotanovou zmrzlinou.

 

 

 

 

Čokoláda Jungfraujoch

Z najvyššie položenej cukrárne v Európe z Jungfraujochu vo výške 3.454 m n.m. je nielen výborná, ale je i krásnym darčekom a suvenírom.


Eiger-Spitzli

Bonboniéra s čokoládovými Eigery so zasneženou špičkou vo variantu horká a mliečna je ďalšou špecialitou z najvyššie položenej cukrárne v Európe na Jungfraujochu vo výške 3.454 m n.m. Chuťovo vynikajúca.

 

Chocolat Stella

Módna neobvyklá verzia čokolády pre pôžitkárov - 72% horká s chili.

 

 

Mandľový cop

Špecialita z Appenzellu z Dorfbäckerei Manser poteší tiež každý maškrtný jazýček, dá sa kúpiť čerstvé na trhoch trebárs i v Curychu.

Bündner Gerstensuppe

Pre prípravu švajčiarskeho menu doma sa bude výborne hodiť Bündner Gerstensuppe od firmy Knorr, ktorú si doma ľahko pripravíte. Inak odporúčame túto výdatnú polievku ochutnať najlepšie v zimnom dni priamo na zjazdovke - zahreje i zasýti a poteší chuťové bunky. Variantov je mnoho a líšia sa reštauráciou od reštaurácie.

 

 

Bonbóny Rigola

Nájdete ich dnes i v ponuke našich lekárni a supermarketov. Väčšina Švajčiarov verí, že vyliečia každé prechladnutie a kašeľ. Najobľúbenejší je klasický variant tmavo hnedých bylinkových cukríkov, ktoré sa predávajú v sáčku ale i v rôzne veľkých krabičkách a nechýbajú v žiadnej švajčiarskej domácnosti.

 

Luxemburgerli

Tieto tradičné pusinky rôznych príchutí z cukrárne Sprüngli sú veľmi obľúbeným darčekom i suvenírom. Obsah a veľkosť krabičky si vyberiete sami. Hovorí sa, že podľa veľkosti krabičky sa dá usúdiť i na to aký je vzťah darcu k obdarovanému. Sprüngli slávi tento rok už 175 rokov.


Pavés de Gstaad

Vynikajúca čokoláda v obale z práškového kakaa je vítanou pochúťkou i darčekom z Gstaadu. Vyskúšajte napríklad tie z cukrárne Early Beck, www.earlybeck.ch.

 

 

Fotogalerie nebyla nalezena