Tip 37. Typické švýcarské hotely.

Švýcarská kvalita s místními kořeny

Typické švýcarské hotely se pyšní nabídkou jedinečných zážitků, které si mohou turisté odnést pouze ze Švýcarska. Užijte si osobní přístup: překrásně zařízené pokoje a autentická místní kuchyně s místním vínem. Všechny tyto hotely se nacházejí v nejlepších lokalitách, v centrech historických měst nebo v horách s překrásnými výhledy do okolí – liší se jeden od druhého tak, jak je rozdílné samo Švýcarsko. Personál je vždy ochoten poskytnout vám radu nebo doporučení, svůj region zná totiž velmi dobře.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 17689Tip 38. Nehotelové ubytování.

Jednoduchá alternativa

Ne každý chce zůstat při svém pobytu ve Švýcarsku v hotelu a právě pro ty je zde široký výběr alternativ. Ubytování formou „bed and breafkast“ je jednou z nich. Existuje 900 možností, od luxusních po ty nejjednodušší; umístěné jsou v hradech, rodinných domech, horských chatách nebo na farmách. Přenocujte v soukromí nebo si pronajměte prázdninový byt. Pokud dáváte přednost ubytování venku, pak je ve Švýcarsku k dispozici spousta kempů, kde si můžete postavit stan nebo zaparkovat karavan.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 9848Tip 39. Levné ubytování.

Za málo peněz hodně muziky

Pokud máte omezený rozpočet, není třeba zoufat. 56 švýcarských hostelů poskytuje velmi kvalitní ubytování za přijatelnou cenu, kde se můžete setkat s lidmi z celého světa. Mnohá z těchto zařízení se nacházejí v historických budovách – několik z nich je dokonce v hradech –, ale díky platnému renovačnímu programu jsou udržovány podle nejvyšších standardů a v souladu se životním prostředím. Samozřejmě, že jsou čistě uklizené: Hostel v Grindelwaldu byl nedávno zvolen nejčistším na světě.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 9848Tip 40. Agroturistika.

Blízko přírodě

Pro opravdu nevšední zážitek zkuste noc v seníku po vzoru děvčátka Heidi. V celém Švýcarsku je 200 farem, které tuto službu nabízejí – a ráno dostanete i snídani. Stěží může mít něco přátelštější atmosféru než tato nabídka a zároveň je to výborný způsob, jak poznat život místních rodin. Nebo si zajistěte dovolenou na farmě a buďte tak aktivní nebo tak líní, jak jen chcete. Rodiny, senioři, děti nebo skupiny – dovolená na statku je pro každého.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 16090
Důvod 1: Příroda

Důvod 2: Voda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města