Tip 33. Noční život.

Když vyjdou hvězdy

Lausanne je jedním z měst pro noční ptáky, jehož klubová kultura přitahuje návštěvníky zblízka i zdaleka. O půlnoci, kdy většina starších místních obyvatel již spí, centrum města ožívá. Najdete tu kluby pro různé věkové kategorie, všech hudebních žánrů, některé s hudební produkcí známých DJ a jiné teprve čekají na své objevení. Bary, kavárny, kluby, hip hop, reggae, house, rock – to vše tu na vás čeká.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 14878Tip 34. Muzea.

Ve spárech historie

Švýcarsko je země muzeí všeho druhu, často umístěných v nádherných historických budovách. Národní muzeum v centru Curychu vypadá jako středověký hrad. Jeho nově zrekonstruovaná hlavní expozice nabízí vzrušující pohled na složitou kulturní historii Švýcarska. Speciální výstavy se soustřeďují na konkrétní témata. Každý měsíc je zde vystaveno nové moderní dílo – co je nové dnes, je zítra již historií.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 13844Tip 35. Nakupování.

Nechte se zhýčkat výběrem

V hlavním městě Bernu je nakupování opravdu zážitkem. Chcete-li něco koupit nebo se jen díváte, můžete se hodiny kochat širokou nabídkou zboží od starožitností po suvenýry, od elegantního oblečení po lákavé čokolády. To vše nabízí 6 km podloubí známých jako Lauben – a když prší, máte vyhráno – nezmoknete. Už jen pohled do výlohy je zábavou. Obyvatelé města mají dokonce speciální slovo „löubele“ pro procházky podloubími.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 9884Tip 36. Kvalita života.

Relaxace na jihu

Lugano v slunném Ticinu leží na břehu stejnojmenného jezera obklopeného horami. Díky svému mírnému klimatu se tu v parcích daří dokonce i kaméliím nebo magnóliím. Město uspokojí každou potřebu turisty i místních obyvatel, přestože není nijak velké. Projděte se po pěší zóně historického centra s bohatě malovanými fasádami a podloubími, relaxujte v některé z kaváren na náměstí nebo si dejte v klidu sklenici vína či cappuccino a pozorujte okolí.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 28451
Důvod 1: Příroda

Důvod 2: Voda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 10: Pohostinnost