Tip 29. Pocit pohody.

Jak se cítit dobře

Strávení dovolené hýčkáním těla a ducha je čím dál populárnější. A kde jinde se zregenerujete lépe než v jednom z mnoha švýcarských hotelů poskytujících wellness služby? Zbavte své tělo škodlivin, zlepšete krevní oběh, zbavte se vrásek, odreagujte se aerobikem nebo se naučte meditovat. V nabídce najdete desítky různých prostředků: ayurvédu z Indie, tradiční čínskou medicínu, thalassoterapii z Řecka nebo nově vyvinuté léčebné metody z Evropy a Ameriky.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 9892

Tip 30. Lázně.

Pobyt v horké vodě

Švýcarské lázně mají dlouhou tradici datující se od roku 1000 n. l., kdy Římané začali budovat na tomto území první lázně. Jedny z nich byly v Badenu, jehož jméno v překladu znamená „lázně“; zde vyvěrají sirnaté termální prameny s teplotou 47 °C. Celé Švýcarsko je bohaté na horké prameny a tak budování nových lázní stále pokračuje. A jaké máte možnosti? Udělejte si relaxační den u lázeňského bazénu nebo si zamluvte pobyt v jednom z těchto zařízení a nechte se během své dovolené hýčkat.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 36990

Tip 31. Paracelsus.

Léčba v romantickém prostředí

Horské prameny Pfäfers v roklině Tamina u města Bad Ragaz jsou známy již od 13. století. Až poté, co o jejich účincích začal psát významný lékař Paracelsus, začali sem po roce 1535 přicházet nemocní zdaleka i z okolí v naději, že se vyléčí. Staré lázně v romantické soutěsce jsou otevřeny turistům. Jejich sílu mohou čerpat i hosté při pobytu v luxusních hotelech v rozsáhlém lázeňském prostředí města Bad Ragaz.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 28443

Tip 32. Alpský wellness.

Hory dělají divy

Dejte si pauzu od napětí a stresu každodenního života a nechte se hýčkat v jednom z horských letovisek poskytujících wellness služby. Po celém Švýcarsku najdete hotely, které nabízejí saunu, parní lázně, luxusní bazény, masáže a rehabilitace, ale také čerstvý vzduch, klid a překrásné výhledy na okolní panoramata. Relaxujte a užívejte si. Domů přijedete odpočatí a svěží.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 19837


Důvod 1: Příroda

Důvod 2: Voda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost