Tip 25. Jazzový festival v Montreux.

Kde hvězdy svítí

Ze všech letních hudebních festivalů je právě Jazzový festival v Montreux jeden z nejprestižnějších. Od doby svých začátků v roce 1967 se zde zapsala taková jména jako Miles Davis, Ella Fitzgerald, Quincy Jones, Eric Clapton, Sting, Aretha Franklin a mnoho mnoho dalších. Ale příležitost zde najdou i úplní začátečníci. Již dávno zde není zastoupen jen jazz, ale rozšířila se zde hudba všeho druhu. A každý, kdo tady již byl, vám řekne: ta atmosféra je skutečně velkolepá .
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 43597

Tip 26. Street Parade.

Svátek hudby a barev

Pokud si myslíte, že se Švýcaři nedokážou uvolnit, pletete se. Statisíce lidí se každoročně uprostřed srpna sjíždějí do Curychu na bláznivou a všemi barvami hrající Street Parade. Pestře zdobené Love Mobiles jedou pomalu davem, každý hraje jiný druh elektronické hudby, na každém hraje přední DJ a zdobí ho živé akty. Pokud vám to nebude stačit, v Curychu a jeho okolí probíhá párty od páteční noci do časných pondělních ranních hodin.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 871284

Tip 27. Ženevský festival.

Zábava u jezera

Výborná hudba a dechberoucí ohňostroje na břehu jezera – to je každoroční festival konající se v nejkosmopolitnějším švýcarském městě, Ženevě. Od rocku až po reggae, od country po klasiku, každý si najde, co má rád. A když mluvíme o tom, co má kdo rád, pak jistě uvítáte příležitost ochutnat některý z místních produktů. Celých 14 dní příprav na tento festival plynule přejde k samotné desetidenní oslavě: To si nesmíte nechat ujít.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 90182

Tip 28. Art Basel.

Pro milovníky umění povinnost

Každý rok v červnu se v Basileji koná největší veletrh umění na světě. Art Basel je přehlídkou současného umění, kde téměř 300 předních mezinárodních galerií představuje díla uznávaných mistrů a vycházejících hvězd pracujících v různých oborech umění, od malování, sochařství po fotografii a videoprojekci. Již více než 40 let přitahuje tento veletrh sběratele, obchodníky, umělce, kurátory a především všechny milovníky umění.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 43592


Důvod 1: Příroda

Důvod 2: Voda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost