Tip 17. Basler Fasnacht.

Důvod 5: Tradice | 15

Ve světlech karnevalu Nejznámější švýcarský karneval je Fasnacht, který se koná v Basileji během „tří nejkrásnějších dnů“. První postní pondělí ve 4 hodiny ráno zhasnou všechna světla, aby všichni účastníci v maskách a kostýmech vyrazili za zvuku pikol a bubnů do velkého průvodu. Na cestu jim svítí jen světlo z jejich vyzdobených luceren. Po celých 72 hodin ožívají ulice zvukem karnevalové hudby – je to skvělý zážitek jak pro místní, tak pro turisty.
Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 36438Tip 18. Brünigschwinget.

Kde statní muži skomírají

Milovníci tradičního folklóru si mohou každý rok užít pravý švýcarský zápas Brünigschwinget, kde mohou vidět ty nejlepší zápasníky středního Švýcarska a zároveň obdivovat typické švýcarské dovednosti, jako je jódlování, hra na alpský roh a házení vlajkou. Švýcarský zápas vybízí statné muže ve speciálních šortkách, aby ukázali svou sílu a obratnost v zápase ve spoustě pilin – přijďte a podívejte se sami! Je to něco unikátního.
Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 36478Tip 19. Kulinářské speciality.

Způsob, jak stmelit přátelství

Čokoláda a sýr – dva typické švýcarské produkty vyrobené z toho nejkvalitnějšího švýcarského mléka. Nechte své oči kochat se nad lákavými cukrovinkami; je to perfektní dárek pro vaše přátele, pokud tyto dobroty nesníte dřív, než je předáte! Pokud jde o sýr… jsou zde všechny druhy, od zralých, tvrdých odrůd po krémové, které lze servírovat pouze lžící. A v pohostinném Švýcarsku musíte zkusit také fondue – roztavený sýr ve víně, do kterého si každý namočí dlouhou vidličku, s kostkou chleba.
Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 9881Tip 20. Švýcarské produkty.

Malé rozměry, velká kvalita

Vynalézavost, přesnost a kvalita – to vše se odráží ve dvou nejoblíbenějších produktech Švýcarska – švýcarském armádním noži a švýcarských hodinkách. Není problém je někde najít, problém je vybrat si. Vtipný suvenýr nebo poklad na celý život – pro každého se něco najde. Udělejte si čas na návštěvu „údolí hodinek“ v západním Švýcarsku a jeho malebnou krajinu s historickými atrakcemi, která je domovem mnoha předních značek.
Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 17179
Důvod 1: Příroda

Důvod 2: Voda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost