Tip 13. Lucern.

Slavně zakřivený most

Kapličkový most v Lucernu je nejstarším krytým dřevěným mostem v Evropě a zároveň jednou z nejznámějších památek Švýcarska v německé části země. Ale je zde samozřejmě mnohem více věcí, které můžete obdivovat během klidné procházky, jež vás zavede do starobylého centra s malovanými domy a středověkými hradbami. Kousek dál najdete nejpopulárnější muzeum – Švýcarské dopravní muzeum. Odtud se nabízí nádherný výhled na jezero, jehož lodní flotila láká množstvím výletů na vodě.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 28410

Tip 14. Guarda.

Stojící stráž nad údolím

Vysoko nad údolím Innu najdete nedotčenou vesnici Guarda s typickými engadinskými vysokými domy. Jejich fasády jsou zdobeny sgrafity, malbami a nápisy. Jak název v místní rétorománštině napovídá, zaujímá Guarda výhodnou polohu s výhledy do celého údolí. Zde se také odehrával krásný dětský příběh „Schellenursli“ o malém statečném chlapci, který se rozhodl najít zvon pro festival Chalandamarz.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 36225

Tip 15. Lavaux.

Dědictví hroznů

Vinice Lavaux jsou jedním z míst ve Švýcarsku zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Středověcí mniši osadili vínem 800 hektarů jižních svahů nad Ženevským jezerem ve francouzské části Švýcarska. Vychutnejte si překrásné výhledy nabízející se při výletu lodí po jezeře nebo se jen tak toulejte prosluněnými terasami vinic a nedotčenými vesnicemi, odkud můžete obdivovat hory zvedající se na druhé straně jezera. Samozřejmě se cestou naskytne nejedna příležitost ochutnat výborné místní víno!
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 36515

Tip 16. Ticino.

Slunečná terasa Švýcarska

Italská atmosféra ve Švýcarsku – to je Ticino na jižní straně Alp. Ohromující horské scenérie, třpytivá jezera a dostatek slunce, díky kterému se zde daří i palmám. Všechny tyto prvky kombinuje vesnice Morcote u Luganského jezera – je postavena na kopci, dominuje jí kostelní věž a domy s červenými střechami podél břehu. Dostat se do ní můžete nejen po silnici, ale také lodí nebo pěšky stezkou z hory San Salvatore.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 37032


Důvod 1: Příroda

Důvod 2: Voda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost