Tip 5. Horská jezera.

Svěží, čistá a přitažlivá

Křišťálově čistá voda jezera Oeschinen odráží na své hladině hory a azurově modrou oblohu. Švýcarská horská jezera přitahují nejen díky koupání a výletům na lodích, ale lákají také turisty a milovníky přírody. Mnohá jezera leží v chráněném území a jsou domovem různých druhů kachen a jiných vodních ptáků. Vyzbrojte se dalekohledem a spoustou trpělivosti. Obklopena strmými skalami a hlubokými lesy nebo ležící na náhorní plošině, kdekoliv, kde jsou hory, najdete také jezera, která vás okouzlí.
Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 21087

Tip 6. Pitná voda.

Zaručeně čistá

Není žádným překvapením, že voda tekoucí ze švýcarských kohoutků má kvalitu pitné vody. Na světě není mnoho zemí, kde byste mohli pít vodu i z městských fontán. Ve Švýcarsku obecně platí, že pokud není uvedeno jinak, voda pitná je. Není proto třeba utrácet za vodu balenou, i když i ta se díky mnoha minerálním pramenům těší velké oblibě. Můžete si vybrat perlivou nebo neperlivou, záleží jen na vás.
Další informace: MySwitzerland.com | Webkód: 41167

Tip 7. Vodopády.

Padající z výšek

Jsou inspirací pro básníky i malíře – švýcarské vodopády patří k nejvyšším a největším v Evropě. Například Goethe i Byron psali o vodopádu Staubbach v Bernských Alpách, pouze jednom ze 72 velkolepých vodopádů v údolí Lauterbrunnen. V tomtéž údolí najdete také vodopád Trümmelbach – nachází se uvnitř hory, ale návštěvníkům je přístupný. Největší vodopád leží na řece Rýn, dostat se přímo pod něj můžete lodí přes obdivuhodné peřeje.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 14266

Tip 8. Koupání.

Vrhněte se do vody

Švýcarsko má mnoho jezer a řek, víc než aby strádalo tím, že nemá moře: je to skutečný ráj pro plavce. V létě je řeka protékající hlavním městem Bernem plná milovníků vody – existuje snad jiné hlavní město, které by se tímto mohlo pochlubit? Využijte možnosti osvěžit se u břehů největších jezer nebo se ponořte do křišťálově čistých vod horských jezer, do vody, která je tak čistá, že se dá pít.
Další informace:
MySwitzerland.com | Webkód: 9890


Důvod 1: Příroda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost