Tip 1. Oblasť Aletsch.

Nádherné dedičstvo prírody

Alpy vám vezmú dych pri pohľadoch z vrcholkov dole, rovnako tak, keď sa pozeráte hore: Aletschský ľadovec je najdlhší v Európe a ten najkrajší pohľad na neho sa vám naskytne, keď sa necháte vyviesť kabínovou lanovkou z údolia reky Rhôny až na hornú stanicu. Nie nadarmo je ľadovec spoločne s oblasťami Jungfrau a Bietschhorn súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Je to zásluha ich rozmanitosti, vedeckých záujmov a dokonalej krásy.
Ďalšie informácie:
MySwitzerland.com | Webkód: 36512

Tip 2. Eiger, Mönch a Jungfrau.

Jedinečná atrakcia zvnútra i zvonka

Slávne trio Bernských Álp má pre každého niečo. Nespočetné množstvo turistických trás ponúka prekrásne výhľady na zasnežená panorámy. Ak chcete vidieť zblízka famózny severnú stenu Eigeru, vyberte pešia chodník, tzv Eiger Trail. Ak chcete relaxovať, choďte železnicou, ktorá vás počas deviatich kilometrov prevezie útrobami hôr. Cestou máte možnosť zastaviť sa na niekoľkých vyhliadkach do údolia a hore si môžete urobiť fotografiu z najvyššie položenej železničnej stanice Európy.
Ďalšie informácie:
MySwitzerland.com | Webkód: 28417

Tip 3. Matterhorn.

Najslávnejší vrchol zo všetkých

Hviezda obalu čokolády i titulnej strany kalendára: táto hora je symbolom Švajčiarska. Je veľkou výzvou pre horolezcov, ale aj menej zdatní návštevníci sa môžu tešiť z jej majestátnosti pozorovaním z diaľky. Poznáte ju z fotiek, ale mohli by ste odísť zo Švajčiarska, bez toho aby ste ju videli v reáli? V zime alebo v lete, vždy sa dostanete železnicou z Zermattu do východiskových miest, odkiaľ máte možnosť zvoliť jednu z nezabudnuteľných trás smerujúcich k tomuto majestátnemu vrchu.
Ďalšie informácie:
MySwitzerland.com | Webkód: 45830

Tip 4. Švajčiarsky národný park.

Príroda v celej svojej nedotknuteľnosti

Kozorožce, kamzíky, jelene, svište - s trochou šťastia ich môžete vidieť v ich prirodzenom prostredí Švajčiarskeho národného parku všetky. Pozrite sa k oblohe a možno uvidíte aj zlatého orla alebo orlosupa bradatého. Park je rajom pre faunu a flóru, kde sú ľudia striktne odkázaní len na vyznačené chodníčky. Napriek tomu je tu vďaka 80 kilometrom týchto chodníkov kopa prírody k obdivovanie. A divoká horská krajina s riekami a jazerami je atrakciou sama o sebe.
Ďalšie informácie:
MySwitzerland.com | Webkód: 37658


Důvod 2: Voda

Důvod 3: Veřejná doprava

Důvod 4: Čtyři kultury

Důvod 5: Tradice

Důvod 6: Sport

Důvod 7: Akce

Důvod 8: Zdraví

Důvod 9: Města

Důvod 10: Pohostinnost