Swiss Travel System - cestovanie s deťmi a vnúčatami

Pokiaľ dieťa cestuje v sprievode rodičov:

Family Card

Swiss Travel System ponúka pre rodiny s deťmi do 16 rokov tzv. Family Card, ktorú rodič získa na vyžiadanie zdarma pri nákupu cestovného lístka Swiss Travel System (tj. Swiss Pass, Swiss Flexi Pass a ďalšie). Táto karta oprávňuje deti do 16 rokov k bezplatnému cestovaniu v sprievode aspoň jedného z rodičov (nie prarodičov!).

Junior Card

Junior Card oprávňuje k bezplatnému cestovaniu dieťa medzi 6 a 16 rokmi v sprievode rodiča s platným cestovným lístkom po celý rok. Je možné využiť i pre jednotlivé lístky (tj. bez Swiss Passu). Stojí 30 CHF/rok.

Pokiaľ dieťa cestuje bez sprievodu rodičov:

Swiss Travel System za polovičnú cenu

Deti, ktoré cestujú samé bez rodičov, majú nárok na 50% zľavu na Swiss Pass, Swiss Flexi Pass, Swiss Transfer Ticket a Swiss Card.

Karta pre vnúčatá

S kartou pre vnúčatá (Grandchild travelcard) za CHF 30/rok môžu deti vo veku 6 - 16 rokov cestovať v sprievode prarodiča s platným lístkom zdarma. Deti s touto kartou v sprievode prarodičov môžu tiež využívať väčšinu električkových a autobusových spojov v mestách zdarma alebo so zľavou.
Túto kartu vystavujú na všetkých staniciach. Pri nákupe musíte predložiť svoj pas alebo iný oficiálny doklad, na ktorom je dátum narodenia.

Zľavy na bežné cestovné lístky

Deti do 6 rokov cestujú zdarma
Deti od 6 do 16 rokov cestujú so zľavou 50%
Nad 16 rokov: plná cena (možnosť zakúpenia Swiss Youth Passu)


Všetky vyššie zmienené lístky a karty je možné zaistiť na predajných miestach Swiss Travel System v ČR (Čedok, Skipas, Tempo Tours) a na Slovensku (Hitka).

Viac o Swiss Travel Systéme nájdete TU.

 

 


Táto stránka slúži ako vstupná brána k pravidelne aktualizovaným informáciam priamo z hlavného švajčiarskeho turistického serveru. Podrobné informácie z tejto kategórie môžete zobraziť v nasledujúcich jazykoch:

English
Deutsch
Francaise
Italiano

Odkaz sa otvorí do nového okna.